تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

TSMC در جستجوی بهتری در مارکت با خرید عمده سرور

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “TSMC در جستجوی بهتری در مارکت با خرید عمده سرور” که پیشتر بدان میپردازیم.

با گسترش تکنولوژی محاسبات ابری، علاقه عمومی به ذخیره‌سازی داده‌ها در محیط ابری -که غیر از مزایای فراوان، حاوی صرفه اقتصادی نیز هست- رو به گسترش است. همین مسئله دلیل رونق بیشتر مارکت انواع سرورها به منظور استقرار در این عرصه است که ممکن است مهم‌ترین دلیل ایجاد رقابت در عرصه سرورها شده است.
به این دلیل، کمپانی TSMC تصمیم گرفته است تا با بهره برداری از خرید سرور از چندین کمپانی مختلف، مارکت کاری خود را به‌صورت ویژه‌ای در سال جاری گسترش بدهد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، کمپانی تایوانی TSMC اخیرا سفارش خرید سرورهای خود را در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی از کمپانی لنوو به کمپانی Supermicro Laptop منتقل کرده است.
با این وجود ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که کمپانی TSMC در راستای سیاست راهبردی خود، برنامه ریزی شده است تا سفارش‌های سرور خود را تنها به این دو کمپانی محدود نکرده، حتی کمپانی‌های دیگری مانند اچ‌پی و دل را نیز برای این امر انتخاب است.
تاکتیک اصلی این کمپانی این است که سفارش‌ها به تعداد کمتر و در عین حال، با سود بیشتر باشد.

این مطلب چطوره؟  اوراکل و بهره برداری از اپ‌ها و خدمات‌های بنا شده بر هوش مصنوعی

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که لنوو تأمین سرورهای TSMC را در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی شروع نمود و بدین‌ ترتیب موفق شد تا در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶ میلادی به بزرگ‌ترین برند فروشنده سرور در تایوان مبدل شود.

 

با این‌ حال، به نظر صاحبنظران، سود عاید شده کمپانی لنوو از این سفارش‌ها چندان زیاد نبود، بدلیل آنکه این تولیدکننده سفارش‌های گفته شده را با عرضه امتیاز کم به دست آورده بود.

مطابق محاسبه صاحبنظران مارکت، هم‌اکنون مارکت سرورهای تایوان به رقم ارائه سالیانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار ابزار رسیده و درخواست سالانه TSMC از این مقدار برابر با ۴ هزار تا ۷ هزار ابزار است.
بدین‌ ترتیب می‌توان انتظار داشت که تصمیم تازه TSMC مبنی بر روی گرداندن از سرورهای کمپانی لنوو، سهم این کمپانی را در نیمه دوم سال میلادی جاری با کاهشی عظیم روبرو سازد.

به علاوه از طرف دیگر کمپانی TSMC غیر از کمپانی Supermicro، کمپانی دیگری مانند Quanta Laptop را نیز به‌عنوان تأمین تامین کننده سرورهای خود انتخاب نموده، با اینحال حجم سفارش‌ها از این تولیدکننده هنوز تائید نشده است.
 

امیدواریم نوشته “TSMC در جستجوی بهتری در مارکت با خرید عمده سرور” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  زاکربرگ ایلان ماسک را بی‌مسئولیت خواند

عنوان منو
در حال بارگذاری